Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
Ki akarták menteni őket, de egyik se akart szökni a másik nélkül. Mindhárman meghaltak.
„A budapesti Olasz fasor felől nyitott túrakocsi gördült felfelé a Nyúl utcán. A kert kapujánál állva néztem, miféle autó ez, tele katonatisztekkel. A gépkocsi megállt. – Kié ez a villa, kisfiú? – kérdezte egy magyar tiszt. – A miénk, de elöl a Róthék laknak – válaszoltam bizalmatlanul. A kabátomon sárga csillag virított, nem szerettem katonákkal beszélgetni.
– Judenbesitz – mondta hátrafordulva a tiszt.
Másnap kilakoltattak minket és Róthékat is. A Széll Kálmán tér 10.-be, csillagos házba kellett átmennünk. Ott zsúfoltság uralkodott. – Ez nem lesz jó, nem maradunk itt – mondta anyám.
Rábíztak a gimnazista Birmann Jánoskára, vele villamosoztunk ki az óbudai szaléziekhez. Ott felvették az adatainkat, kijelölték ágyunkat az internátus hálótermében. Este kitódultunk a többi gyerekkel az udvarra, az emeleti erkélyről egy fiatal pap mogyorót hintett közénk, kapkodtuk, törtük, faltuk. Vacsora után négy-öt egyenruhás jött be az intézetbe, az igazgatóval tárgyaltak, aki feldúltnak látszott. Jánoska hajnalban felkeltett. – Öltözz gyorsan, már jár a villamos, baj van, de elpucolunk.
Visszaértünk a Széll Kálmán térre.
Másnap 13 zsidó gyereket hurcoltak el az internátusból, mindet a Dunába lőtték, egy hanyatt vetette magát, túlélte, kiúszott. A papokat bevitték a nyilasközpontba és véresre verték.”